👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها

پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها در 25 اسلاید برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده است و شما می توایند در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

1/987 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها

پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها در 25 اسلاید برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده است و شما می توایند در صورت تمایل این پاورپوینت را دانلود نمایید.

.

سد چیست؟ 

سَد به فارسی دَری «بَند» دیواری محکم است که به منظور مهار کردن یا تغییر مسیر آب در عرض دره یا میان دو کوه و در مسیر رود ایجاد می‌کنند. افزودن ارتفاع آب به‌وسیله ایجاد سد، می‌تواند فقط به منظور مهار یا تغییر مسیر آب  رودخانه  باشد و یا به یک یا چند منظور مانند ذخیره کردن آب در پشت سد برای کشاورزی، آبیاری و آبرسانی، مصرف صنعتی، آبزی پروری، آب راه گستری و یا تولید انرژی برقابی هدف اصلی در ایجاد  سد بوده باشد.

از آنجا که آب جمع شده در پشت یک سد، می‌تواند نیروی بسیار عظیمی به سد وارد کند، در طراحی سدها، اصلی‌ترین مسئله استاتیکی (ایستایی)، غلبه بر این نیرو و رسیدن به شرایط پایداری است که با تخلیه و یا آبگیری سد، پیوسته برقرار باشد.

.

فهرست :

سد چیست؟

انواع سد و سر ریز

سدهای خاکی

سدهای سنگریزه ای

سدهای بتنی وزنی

گابیون بندی

سد های بتنی وزنی

اجزاء اصلی سد انحرافی

انواع سر ریز و حوضچه ها

بررسی سیستمهای انتقال آب شامل 

دریچه ها

تعمیراتی (محافظ) و اضطراری

.

عنوان : پاورپوینت سدها و دریچه ها وانواع آنها

فرمت : پاورپوینت 

تعداد صفحات : 25 اسلاید 

ارائه شده در فروشگاه های سازه برتر

.

پیش نمایش اسلاید ها:

.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت انعطاف پذیری بدن مبانی نظری رشد اقتصادی کسب و کار، توسعه اقتصادی، نظریه های رشد، نقش واسطه ها در رشد کسب و کار پاورپوینت فناوری نانودربسته بندی مواد غذایی پاورپوینت مدینه الزهراء مبانی نظری عملکرد تحصیلی