👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای

پاورپوینت نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای شامل 42 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

0/622 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای

پاورپوینت نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای شامل 42 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده است وقابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

زندگی نامه

کارن هورنای در ۱۶ سپتامبر سال ۱۸۸۵ در آلمان متولد شد. تحصیلات خود را در پزشکی و روانپزشکی در همان‌جا به پایان رسانید. در سال ۱۹۳۲ به ایالات متحده مهاجرت نمود و به  عنوان استاد دانشگاه در رشته روانکاوی مشغول به تدریس شد. در ضمن با همکاری عده‌ای از همکاران و شاگردان خود مؤسسه‌ای به نام «مؤسسه روانکاوی هورنای» در نیویورک دایر نمود، که هم‌اکنون شاگردان او این مؤسسه را اداره می‌کنند.

کارن هورنای در چهارم دسامبر سال ۱۹۵۲ در ایالات متحده درگذشت.

مقدمه

هورنای درباره اهمیت سالهای اولیه کودکی در شکل دادن شخصیت بزرگسال با فروید موافق بود، اما درباره جزئیات اینکه چگونه شخصیت شکل می گیرد، اختلاف داشتند. هورنای معتقد بود نه مراحل رشد همگانی وجود دارد و نه تعارض های کودکی اجتناب ناپذیر، بلکه رابطه اجتماعی بین کودک و والدین او، عامل اساسی رشد شخصیت است. کودکی تحت سلطه نیاز به امنیت قرار دارد، که منظور امنیت و رهایی از ترس است.  امنیت کودک کلا بستگی دارد به اینکه والدین با  کودک چگونه رفتار می کنند. والدین با نشان ندادن صمیمیت و محبت نکردن به کودک، امنیت او را تضعیف می کنند.

مادام که کودکان احساس می کنند آنها را دوست دارند و بنابراین ایمن هستند، می توانند خیلی از رویدادهایی را که معمولا آسیب زا (کتک خوردن یا حتی تجربیات جنسی پیش از موقع) محسوب می شوند، بدون اثر زیان بار تحمل کنند. والدین امنیت فرزندانشان را به شیوه های مختلف تضعیف کرده و بنابراین، در آنها خصومت ایجاد می کنند.

هورنای بر درماندگی کودکان خیلی تاکید کرد. اما بر خلاف آدلر، باور نداشت که لزوما همه کودکان احساس عجز و درماندگی می کنند. اما در صورتی که این احساس ها ایجاد شوند می توانند به رفتار روان رنجور منجر شوند.

هرچه کودکان بیشتر از والدین بترسند، خصومت خود را بیشتر سرکوب خواهند کرد. محبت می تواند دلیل دیگری برای سرکوب کردن خصومت نسبت به والدین باشد. کودکان می فهمند که محبت والدین آنها واقعی است یا نه. احساس گناه دلیل دیگری برای سرکوب کردن خصومت است. آنها اغلب وادار می شوند از هرگونه ابراز خصومت یا نافرمانی احساس گناه کنند. هرچه کودک بیشتر احساس گناه کند، خصومت خود را عمیق تر سرکوب خواهد کرد. این سرکوب ها موجب ایجاداضطراب بنیادی می شود.

 و ...

فهرست مطالب

زندگینامه

مقدمه

اضطراب بنیادی: اساس روان رنجوری

نیازها و گرایش های روان رنجور

گرایش های روان رنجور

شخصیت پرخاشگر

شخصیت جدا

خودانگاره آرمانی

روان شناسی زنانه : مسیر مادری یا مسیر شغلی

تاثیرات فرهنگی بر روان شناسی زنانه

سوال هایی درباره ماهیت انسان

ارزیابی در نظریه هورنای

تاملاتی درباره نظریه هورنای

پایان

 عنوان : نیازها و گرایش های روان رنجور کارن هورنای

فرمت : پاورپوینت

حجم : 623 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

گزارش کارآموزی کارخانه اتصالات پلی اتیلن پاورپوینت مبانی و مراحل مدیریت سوانح ترجمه مقاله اثرات هماهنگ سازی بین المللی حسابداری پاوپوینت متون روانشناسی به زبان خارجی 1 تحقیق درباره شغل مترجم